Branş Dersleri

Modern Dans ve Bale

Dans derslerimizde estetik duruş ve dans çalışmaları ,çeşitli kavramları ve duygularını dans yoluyla ifade edebilme , vücut esnekliğini ve el, kol , bacak koordinasyonunu kazandırma ,dünya danslarından örnekleri çalışma ve sahnelemeyi hedeflemekteyiz . Öğrendiğimiz danslar sayesinde çocuklarımız hem eğleniyor hem de aktif olarak vücut gelişimlerini sürdürüyorlar .Ayrıca okulumuzda isteyen öğrencilerimize özel bale dersi de verilmektedir.

Müzik Eğitimi

Anaokulunda müzik eğitimi ile, öğrencilerimizin müziği sevmesi, yaşamlarında ona önemli bir yer vermesi, iç duyuş ve ritm duygusunun kulak eğitimi ile gerçekleştirilmesi, yeteneklerinin ortaya çıkmasına olanak vermek, birlikte müzik yapmanın zevkine varabilmeleri, seviyelerine uygun temel müzik kültürünü kazanabilmeleri amaçlanmaktadır. Hedefimiz çocuklarımızın müziği sevmeleri ve müzik aracılığı ile yaratıcılıklarının zenginleşmesini sağlamaktır. Öğrencilerimiz farklı müzik aletlerini, kimi zaman da kendi yaratıcılıklarını kullanarak hazırladıkları müzik aletlerini derslerimizde kullanırlar.

Satranç

Şahların ve vezirlerin dünyasına hoş geldiniz... Satranç bilinen eski oyunlardan biridir. Kralların oyunu olarak anılır ve devlet yönetiminden kişisel yaşam yönetime kadar birçok beceriye yardımcı olduğu düşünülür. SATRANÇ: konsantrasyon , disiplin , mantıksal düşünce , planlama, hesaplama, göz-beyin koordinasyonu, farkındalık, sorumluluk ,sabır , sportmenlik , özgüven, motivasyon, centilmenlik, başarının ve başarısızlığın kabulu ,birçok farklı düşünceyle eş zamanlı uğraşmak gibi yetenekleri kazandırırken eğlenceli vakit geçirmelerini de sağlamasıdır. Sonuç olarak çocuklar kritik durumlarda iyi düşünme, daha iyi problem çözme ve bağımsız karar verme yeteneğini kazanırlar ve geliştirirler.

Halk Oyunları

Dans derslerimizde vücut estetiği, dans duruşu , el –kol  ve  bacak koordinasyonu , çeşitli duyguları  vücut diliyle aktarabilme , dünya danslarından örnekleri çalışma ve sergilemeyi hedeflemekteyiz . Dans sayesinde çocuklarımız eğlenirken , vücut gelişmelerini de aktif bir şekilde sürdürmektedirler .

Yaratıcı Drama

Canlandırma ve somutlaştırma becerisi ile birlikte içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmayı sağlayan etkinliklerdir.Drama çalışmalarında;oyun kurgulama ve duygularını yaşayabilme,başka bir kimliğe bürünebilme,kendini ifade edebilme becerileri hedeflenmektedir.

Piyano

Piyano eğitimi müzik eğitiminin en yaygın olanıdır. Aynı zamanda piyano eğitiminin matematik zekaya katkıda bulunduğu da bilimsel olarak gösterilmiştir. Bundaki en önemli neden beynin iki yarısının aynı anda kullanılması yeteneğinin bu sayede gelişmesidir.Bu kapsamda okulumuzda özel piyano dersi verilmektedir.